Наталі Шерімбетова ділитися з нами, якою мовою презентувати проект

Наталі Шерімбетова ділитися з нами, якою мовою презентувати проект

Відповідь зрозуміла:

В Україні презентуємо проект українською або російською, але якщо ви, берете участь в конкурсах, де судді англомовні, тоді говоріть англійською, якщо впевнені в силах.

Як би там не було, для засновника життєво важливо вміти говорити і спілкуватися англійською.

Особливо, якщо ваш проект націлений на інші ринки, (гугл) перекладач точно не пройде.

І мови не може бути, мене і так зрозуміють, мені поки не до англійської, треба над проектом працювати, я ближче до справи почну займатися.

Припустимо, ви вирішили подаватися в бізнес програми, акселератори (CRDF global, AC Innovation, Get in the Ring, Y combinator, 500 Startups, Techstars, Plug and Play etc), заявки англійською, деякі просять відео з командою, потім інтерв'ю англійською, потім інтенсивна програма, індивідуальні консультації і тд.

В даному випадку, англійська це інструмент, який допомагає виграти конкурс, пройти навчання, отримати інвестиції. Рекомендую змиритися і прийняти цю мову, як частину свого життя.

Починайте вивчати (не вчити) англійську вже зараз: читайте блоги, слухайте подкасти, ютуб канали ваших улюблених бізнес письменників, тренерів, успішних підприємців. Беріть участь в вебінарах, онлайн-школах (Y combinator має).

Слідкуйте за трендами в своїй ніші.

Якщо у вас вже є проект і є про що писати, тоді ведіть свій блог англійською (Лінкдін, medium.com або Quora). Подружитеся зі ЗМІ, журналістами, найміть гоустрайтера і нехай пише гарні історії про ваші техно стартапи, і (чи) самі спробуйте (на reddit). Будьте видимими.

Додайте свій проект на (f6s.com, angel.co), подайтесь на Techcrunch.

А програму HORIZON 2020 знаєте? Євросоюз фінансує дослідження і розробки.

Наприклад, українська компанія POLYTEDA CLOUD таки отримала більше 1 млн євро.

Я до чого веду, перестаньте приділяти час англійської, Ви можете це зробити частиною свого бізнесу і життя в цілому. Нам скоро іншу мову потрібно буде освоювати.

Коментарі

Немає даних
avatar
Щоб залишити коментар, потрібно Зареєструватися або Увійти

Знайти проект